پاییزونه

باسمک یا احد یا واحد

 

پیش از اینکه بیام اینجا و چیزی بنویسم قبلش با خودم فکر کرده بودم که در مورد سبک زندگی غربی و این جور چیزها بیام و حرف بزنم. ولی راستش امشب که باغ فردوس خانوم بودم نظرم عوض شد. گفتم شاید بد نباشه از تجربه های خیلی معمولی این روزهام هم بگم.

کلاس ها یه دو سه هفته ای است که شروع شده اند و فعلن به شدت با خودم درگیرم که یخ ایجاد شده در اثر استراحت بسیار دلپذیر هفت هشت ماهه را بشکنم و وارد گود درس و مشق بشوم.

الغرض یکی از چیزهایی که باعث میشود آدم هوش و حواس حسابی نتواند به درس و مشق بدهد همین پدیده سبک زندگی ما در غرب است که هیچ ربطی به سبک زندگی غربی ندارد. باید اعتراف کنم که زندگی ای که من در ایران داشتم بسیار مدرن تر از اینجا بود. مثلن من در ایران صد سال کمپوت رو توی خونه درست نمی کردم یا توی پاسیو آلو خشک نمی کردم...یا چه میدونم توی گلدون های مختلف سبزی کاری نمی کردم که بعد بتونم تازه تازه بخورمش...

روزهای خوبی هستند روزهایی که با آدم های خوب سپری می شوند...مثل همین امروز بعد از ظهر ما که توی باغ فردوس خانوم سپری شد...یک عالمه مربا و کمپوت از میوه های تازه رسیده درست کردیم و یک عالمه رو توی دستگاه میوه خشک کنی که به ابتکار خود فردوس خانوم ساخته شده بود گذاشتیم که خشک بشوند...توی این باغ همیشه کلی چیز برای مشعوف شدن وجود دارد...از خریدن طالبی شیرین و ذرت تازه از باغ همسایه بگیر تا آشنا شدن با گربه های جدید فردوس خانوم...تا حرف زدن فردوس خانوم  با سگ و گربه به زبان انگلیسی...یکی از چیزهایی که خیلی خوشم میاد اینه که بر خلاف خیلی از دوستان ایرانی حتی ساکن در ایران که اسم جک و جونورشونو اسم های خارجکی مثل جکسون و جیمی و تامی می ذارن گربه های فردوس خانوم اسم های کاملن فارسی دارن...مثلن اسم یکی شون " گردن کلفت" هستش:)

 

 

در روزهای آتی اگر همت کنم تلاش خواهم کرد هر روز اگر شده یکی دو سطر بیایم و یادداشتکی بنویسم...

××××

 

قابل توجه اون دسته از انسان هایی که می دونم دوس دارن من بیشتر راجع به جناب عیال بنویسم:

نظرتون چیه در مورد کسی که روی بستنی بجای سس شکلات از سویا سس استفاده کرده...البته به خاطر اینکه قبلن یه بار خانومش سس شکلات ریخته روی بستنی و این بنده خدا خیلی محظوظ شدن از این ترکیب...ولی این دفعه تنها بوده و خانومش تو خونه نبوده که سس شکلات رو بریزه روی بستنیش...و بعد از کلی گشتن... در نهایت تنها سس تیره رنگی که توی خونه پیدا کرده رو ریخته روی بستنیش...البته اصلن  نمیخوام توضیح بدم  که بعدش با بستنیش چی کار کرده...که بستنی شو شسته با آب تا قابل خوردن بشه:))

 

 

 

 

 

 

/ 2 نظر / 12 بازدید
فری

جالب بود :)

بی نشان

به گردن کلفت خیلی خندیدم[قهقهه] ایرانی ها توی خارج بیشتر اصالت خودشون رو حفظ می کنن تا توی ایران